Mesterséges Intelligencia az Adobe Premiere Pro programban

Becsült olvasási idő 7 perc.

Bevezetés

2024. áprilisában az Adobe bemutatta a következő generációs videó szerkesztő programját, ahol már a mesterséges intelligencia segít a komplex feladatok egyszerűvé tételében.

Az Adobe Premiere Pro új verziója tartalmazza szinte az összes MI lehetőséget, ami az elmúlt rövid időszakban megjelent: Képgenerálás, InPaint objektum generálás, Videógenerálás, Hanggenerálás, Szöveg alapján felírat készítése, stb… Mindezek beépítve a videó szerkesztésébe. Pl. új elemet vehetünk fel a filmbe, vagy az oda nemillő tárgyakat törölhetjük ki.

Az új mesterséges intelligencia funkciók egyik különlegessége, hogy nemcsak az Adobe Firefly videó-generáláló motort, hanem olyan külső fejlesztők programjait is használhatjuk, mint a Runway, Pika vagy az OpenAI Sora.

Adobe Premiere Pro mesterséges intelligencia funkciók

Objektum hozzáadása

2024-re már természetessé vált, hogy a mesterséges intelligenciát kérjük arra, hogy egy képre új objektumot rajzoljon (InPaint). Az Adobe Premiere Pro viszont videó szerkesztő program. Ezért az MI-generált részek is a videóhoz illeszkedő, azzal együtt mozgó elem lesz.

Ha azt szeretnénk, hogy pl. a szereplő kezében legyen egy banán, akkor azt ezentúl a mesterséges intelligencia rá tudja rajzolni minden egyes képkockára úgy, hogy a szereplővel együtt mozog.

Adobe Premiere Pro - Objektum hozzáadása
Adobe Premiere Pro – Objektum hozzáadása

Objektum eltávolítása

Ahogyan a mesterséges intelligencia új objektumot tud rajzolni ami a videóval együtt mozog, ugyan úgy el is tud tüntetni. Ha valami zavaró maradt a filmen, akkor azt egyszerűen ki lehet törölni.
Az eltávolítandó részeket pedig nem kell körberajzolni, a program intelligensen felismeri és kijelöli.

Adobe Premiere Pro - Objektum eltávolítása
Adobe Premiere Pro – Objektum eltávolítása

Objektum csere

A mesterséges intelligencia segítségével nemcsak új elemeket tehetünk a képre, vagy régieket távolíthatunk el. Hanem a már meglévőket is átalakíthatjuk.

Néhány kattintással megváltoztathatjuk a szereplő óráját, ruházatát, autóját, de akár azt is, hogy mi legyen a csomagjában.
Vagy magát a karaktert is!

Adobe Premiere Pro - Objektum csere
Adobe Premiere Pro – Objektum csere

Generatív kiterjesztés

Ha a videó hossza nem elegendő, a mesterséges intelligencia képes új képkockákat generálni. A program elemzi, és értelmezi a meglévő képkockákat, és ahhoz illeszkedő új képeket fog generálni. Így könnyebben tudjuk a klippeket egymáshoz illeszteni, szinkronizálni.

Adobe Premiere Pro - Generatív kiterjesztés
Adobe Premiere Pro – Generatív kiterjesztés

Generatív B-roll

Talán az egyik legidőigényesebb munka a megfelelő B-rollok megtalálása. Rengeteg perc, vagy akár óra mehet el arra, hogy a rövid felvételek között böngésszünk. És sokszor nem is lelünk olyat, ami valóban tetszik.

Mostantól egy egyszerű szöveges utasítással generálhatunk olyan videóklipeket, amelyek tökéletesen illeszkednek a történet hangulatába. Létrehozhatnak felvételeket, amelyek nehezen rögzíthetők vagy fantasztikus koncepciókat illusztrálnak.

Adobe Premiere Pro - Generatív B-roll
Adobe Premiere Pro – Generatív B-roll

Szövegalapú vágás

A szövegalapú vágás (Text-Based Editing) automatikus átiratot (Transcript) készít a videóról.
Ettől kezdve a videót úgy lehet szerkeszteni, mintha csak szöveg lenne. Finomíthatjuk, átrendezhetjük, kivághatjuk a kellemetlen szüneteket és töltelék szavakat.

Ez a funkció jelentősen egyszerűsíti és felgyorsítja a szerkesztési folyamatot, különösen a beszélgetős vagy interjú típusú videók esetén.

Adobe Premiere Pro - Szövegalapú vágás
Adobe Premiere Pro – Szövegalapú vágás

MI-alapú hang kategorizálás

A mesterséges intelligencia felismeri, hogy a hang anyag milyen típusú: zene, párbeszéd, hangeffekt, vagy háttérhang. Utána automatikusan kategorizálja őket.

Így sokkal könnyebben átlátjuk a hang anyagainkat, és sokkal gyorsabban tudunk dolgozni.

Adobe Premiere Pro - MI-alapú hang kategorizálás
Adobe Premiere Pro – MI-alapú hang kategorizálás

Beszédből szöveggé alakítás

A világ felgyorsult és globális lett. Fontos, hogy egy videó minél több embert érjen el. Ehhez pedig feliratozás szükséges. Csakhogy a szöveg elkészítése és időzítése rengeteg időt igényel.

Az Adobe Premiere Pro Speech to Text funkciója ezt automatikusan megcsinálja.
A program több, mint 18 nyelvet ért meg. E mellett felismeri, hogy melyik szereplő beszél a videóban. A létrehozott szöveg illeszkedik a videó ritmusához és beszédmintához.

Így a videó tartalma sokkal élvezhetőbb lesz, és a közönségi médiában is vonzóbb.

Adobe Premiere Pro - Beszédből szöveggé alakítás
Adobe Premiere Pro – Beszédből szöveggé alakítás

Feljavított beszéd

Az Enhance Speech funkcióval eltávolítható a háttérzaj és javítható a párbeszéd minősége, mintha egy profi stúdióban vették volna fel.

Adobe Premiere Pro - Feljavított beszéd
Adobe Premiere Pro – Feljavított beszéd

Jelenetszerkesztés észlelése

Amikor egy hosszabb videóból új szerkesztést kell készítenünk, az egyik első lépés az eredeti rövidebb klipek szétválasztása.
Viszont a jelenetátmenetek megtalálása és ezeknek a vágásoknak a manuális elhelyezése fárasztó lehet, de a Scene Edit Detection funkcióval az Adobe Premiere Pro automatikusan vágja a jeleneteket helyettünk.
Kattintsunk a jobb gombbal egy klipre az idővonalon, válasszuk a Scene Edit Detection (Jelenetszerkesztés-felismerés) lehetőséget, és válasszuk ki, hogy szeretnénk-e vágásokat hozzáadni, új al-klipekből álló tárolót létrehozni, vagy klipjelzőket elhelyezni az egyes vágási pontoknál.

Adobe Premiere Pro - Jelenetszerkesztés észlelése
Adobe Premiere Pro – Jelenetszerkesztés észlelése

Automatikus szín

A kreatív munkából rengeteg időt vesz el az, amikor a videók színkorrekcióit végezzük.

De ennek nem többé így lennie! Az Auto Color funkcióval minden eddiginél gyorsabban tudjuk az alap korrekciókat elvégezni, mint pl. az Expozíció , Kontraszt vagy a Fehér-egyensúly

Adobe Premiere Pro - Automatikus szín
Adobe Premiere Pro – Automatikus szín

Összekapcsolódás más MI videó generáló programokkal.

Az új mesterséges intelligencia funkciók egyik különlegessége, hogy nemcsak az Adobe Firefly videó-generáláló motort, hanem olyan külső fejlesztők programjait is használhatjuk, mint a Runway, Pika vagy az OpenAI Sora.

További mesterséges intelligencia funkciót az Adobe Premiere Pro programban

Morph Cut

  • Leírás: A Morph Cut segít a vizuális folytonosság fenntartásában, és sima átmeneteket biztosít a klippek között.
  • Előnyök: Javítja a videók vizuális minőségét, különösen interjúk és beszélgetős videók esetén.

Color Match

  • Leírás: A Color Match azonnal összehangolja a különböző videóklippek színeit, eltávolítva a különböző jelenetek közötti színbeli eltéréseket.
  • Előnyök: Egységes megjelenést biztosít a videóknak, figyelembe véve a bőrtónusokat és kifejezéseket.

Remix

  • Leírás: A Remix funkcióval összehangolhatja a zenét a videó ritmusával.
  • Előnyök: Megspórolja azokat az órákat, amelyeket a videó és az audio manuális szinkronizálásával töltenének.

Auto Ducking

  • Leírás: Az Auto Ducking automatikusan csökkenti a háttérzene hangerőt, amikor párbeszéd hallható, hogy a beszéd érthetőbb legyen.
  • Előnyök: Harmonikus hangzást biztosít anélkül, hogy manuálisan kellene állítgatni a hangerőt.

Auto Reframe

  • Leírás: Az Auto Reframe azonosítja a képkockák fókuszpontját, és megőrzi azt változó képarányok között.
  • Előnyök: Különösen hasznos, ha széles képarányú videót szeretne közösségi médiára szabott formátumban megosztani.

Future Vision

2023. áprilisában az Adobe egy videót mutatott be, ahol a tervezett funkciókat mutatták be. Remélhetőleg ezek is tényleg megvalósulnak, és hamarosan az Adobe Premiere Pro programban találkozhatunk velük.

Zene és hang effekt generálás

Ahogyan a videóra új objektumokat teszünk, a jövőben várhatóan zenét és hang effekteket is készíthet nekünk a mesterséges intelligencia.

Továbbfejlesztett színkorrekció

A mesterséges intelligencia segítségével talán elfelejthetjük végre a csúszkákat. Csak elég lesz azt beírni, hogy milyen színhangulata legyen a videónak, melyik elem legyen sötétebb vagy világosabb. A program pedig automatikusan kikeveri a legjobb színeket.

Látványos szöveg címkék generálása

Az Adobe Premiere Pro egy jövőbeli változata a videó szövegét felismerve szöveggé alakíthatja.
Igen, ezt már a 2024. áprilisban megjelent verzió tudja. Csakhogy a szövegből látványos címkéket tehet a videóra, amitől az érdekesebb vagy jobban érthető lehet.

Animált szöveg generálása

2024-ben még mindig az MI egyik legnagyobb kihívása, ha olvasható szöveget kell generálni. Az Adobe Firefly viszont a betűre rajzolja rá a kért képet. Így garantálja, hogy a szöveg tényleg szöveg legyen.

Várhatóan a jövőbeli Adobe Premiere Pro programban animációt is készíthetünk a feliratokra.

Automatikus B-roll

Az automatikus készített átiratot (Transcript) felhasználva a jövőben az Adobe Premiere Pro automatikusan generálhatja a B-roll-okat. Nem nekünk kell kitalálni, hogy milyen rövid filmrészletek lennének a legjobbak a videóhoz.

Storyboard generálás

A jövőbeli Adobe Premiere Pro programba várhatóan érkezik egy olyan funkció, ahol a film forgatóját lehet beolvasni. A program pedig ebből elkészíti a vizuális Storyboard-ot.

Videó:

Adobe Future Vision: Ezeket a funkciókat tervezte az Adobe 2023. áprilisában.

PixelRita

Loading

Kép és Stílus referencia az Adobe Firefly programban

Adobe logo másképpen
Becsült olvasási idő 11 perc.

Bevezetés

Az Adobe Firefly szoftverének legújabb frissítésével a mesterséges intelligencia képességét egy teljesen új szintre emelte, ahol a kreativitás határai kitolódtak.
2024 áprilisában két izgalmas új funkció jelent meg, amely radikálisan megkönnyíti a vizuális alkotók munkáját.

Korábban a legnagyobb kihívást az jelentette, hogyan adjuk át pontosan azt a látványt, amit elképzeltünk, egy szövegalapú képgeneráló szoftvernek. Egyszerű leírni, hogy egy képen szeretnénk egy házat látni, de amikor az ablakok méretére és elhelyezkedésére kerül a sor, a dolgok bonyolulttá válnak. Ezt a problémát megoldandó, a Firefly mostantól lehetővé teszi, hogy a felhasználók egy strukturális referenciaképet adjanak meg, ami alapján az MI a körvonalak és tartalmak szerint hozza létre a művét. Ezen felül, egy stílus referencia-kép megadásával az MI a kért stílusban alkotja meg az új képet.

Ez az újítás forradalmasítja a képgenerálás folyamatát, lehetővé téve, hogy az ötleteinket sokkal könnyebben és pontosabban valósítsuk meg. Nem kell többé feleslegesen bonyolult leírásokkal bajlódni; elég csupán a kívánt struktúrát és stílust bemutatni, és a Firefly gondoskodik a többiről.

Adobe FireFly struktúra és stílus referencia képek alapján rajzolja a végleges képet
Adobe Firefly struktúra és stílus referenciaképek alapján rajzolja a végleges képet
Warning!

⚠️Figyelmeztetés!⚠️
Az Adobe Firefly programban generált képek valahol ott lesznek a rendszerben. Nem biztos, hogy ezeket még egyszer megtaláljuk. A Kedvencek közé betett képek is csak a böngésző memóriájában lesznek (tehát másik gépen ha belépünk a fiókunkba, már nem látjuk).
Éppen ezért erősen ajánlott minden generált képen letölteni, ami tetszik!

Strukturális referencia

Adobe FireFly struktúra referencia
Adobe Firefly struktúra referencia

Az Adobe Firefly megújul menüjében a bal oldalon találjuk a Strukturális referencia ablakot. Itt van lehetőségünk saját képet feltölteni. Ez lesz az alapja annak a rajzunknak (A szolgáltatás használatához rendelkeznie kell a bármely harmadik fél képeinek használatára vonatkozó jogokkal, a feltöltési előzményeit pedig bélyegképekként tárolja a rendszer. A feltöltött képeknek a Felhasználói irányelveikben meghatározottak szerint tiszteletteljesnek és biztonságosnak kell lenniük.).

A mesterséges intelligencia megpróbálja a kép tartalmát értelmezni. A fotón egy ház, hegy, folyó, macska, stb… látható. Majd pedig ehhez hasonlít fog rajzolni.

Itt találunk egy Erősség csúszkát. Gyenge fokozatban csak a képen lévő dolgokat fogja rajzolni. Pl. ha a képen van egy ház, akkor a generált képen is lesz egy ház. Míg a legerősebb fokozatban az eredeti ház körvonalait, ablakait, ajtaját és további tulajdonságait is átviszi az új képre. Így az eredetihez nagyon hasonló képet kaphatunk.

Az alábbi képen láthatjuk, hogy a gyenge beállításnál az eredeti képhez csak nyomokban hasonlító faházat kaptunk. A közepes esetén már a háttérben lévő minaret is visszakerült a képre, de az oldalsó ablakokat nem rajzolta meg a program. Az erős esetében szinte ugyan azt a házat láthatjuk. Az előtérben lévő ház ablakai, és a háttérben lévő minaret erkélye is felkerült a képre.

Adobe Firefly strukturális referencia beállításai
Adobe Firefly strukturális referencia beállításai
Warning!

Tipp!
Érdemes arra odafigyelni, hogy a mesterséges intelligencia esetleg nehezen ismeri fel a kép tartalmát. Az utasítás (prompt) megadásnál sokat tudunk segíteni a programnak a kép tartalmának értelmezésében is.

Pl. ha a referenciaképen egy hálószoba van ággyal, akkor az utasításba (prompt) mindenképpen írjuk bele az utasításba (prompt), hogy hálószoba (bedroom). Így a program tudja, hogy a kép közepén lévő nagy lapos valami ágy, nem pedig asztal.

Stílus referencia

Adobe FireFly stílus referencia
Adobe Firefly stílus referencia

A Strukturális referencia azt adja meg, hogy mi legyen a képen. A Stílus referencia pedig, hogy az miként legyen megrajzolni: fénykép, olajfestmény, ceruzarajz, zsírkréta, képregény, stb..

A szerzői jogok figyelembe vételével feltöltünk egy fájlt, és azt kérjük a mesterséges intelligenciától, hogy ilyennek rajzolja meg a képünket.

Itt is találunk egy Erősség csúszkát, amivel azt állíthatjuk be, hogy a program mennyire a referenciakép stílusát figyelje, vagy inkább az utasításban (prompt) leírtakat. Mellé kapunk egy Vizuális intenzitás csúszkát is, amin a referenciakép stílusának intenzitását állíthatjuk.

Warning!

Tipp!
Érdemes arra odafigyelni, hogy a mesterséges intelligencia esetleg nehezen ismeri fel a kép tartalmát. Az utasítás (prompt) megadásnál sokat tudunk segíteni a programnak a kép tartalmának értelmezésében is.

Pl. ha a referenciaképen egy hálószoba van ággyal, akkor az utasításba (prompt) mindenképpen írjuk bele az utasításba (prompt), hogy hálószoba (bedroom). Így a program tudja, hogy a kép közepén lévő nagy lapos valami ágy, nem pedig asztal.

Példa 1 – Vektoros referenciakép

Ebben a példában egy fekete-fehér vektoros képet használunk Strukturális referenciának, maximális Erősséggel. Egy Magyarország vaktérképre felírtuk a „Hungary” feliratot. Ezt adjuk oda az Adobe Firefly programnak, hogy valami látványos rajzot készítsen.

Magyarország - Fekete-fehér vektor térkép
Magyarország – Fekete-fehér vektoros térkép

Stílus referenciát nem használva az utasítás (prompt) csak annyi volt, hogy „Hungary”. A Tartalom típusát művészire állítva az alábbi képet kaptuk:

Adobe FireFly - Művészi stílus
Adobe Firefly – Művészi stílus

A program a rajzolás során megtartotta Magyarország körvonalait, és azon belülre rajzolt néhány híres magyar épületet (vagy legalábbis hozzájuk nagyon hasonlót).

A következő képnél Fotó stílust kértem.
Ilyenkor nem minden esetben tudja követni az eredeti kép körvonalait. Nem tudunk olyan ismert épületet megadni, mint pl. a Parlament, mert annak alakját nem tudja Magyarország körvonalával összeilleszteni.
Érdemes valami olyasmit keresni, aminek kötetlen alakja van. Itt azt kértük, rajzoljon egy magyar zászlót.

Adobe FireFly - Fénykép stílus
Adobe Firefly – Fénykép stílus

Ez a technika nagyon jól használható arra is, hogy a meglévő céges logót izgalmas grafikával tegyük látványosság.

Adobe logo másképpen
Adobe logo másképpen

Példa 2 – Fénykép átalakítása

Ebben a példában egy valódi képet mutatunk meg az Adobe Firefly programnak. Azt mondjuk, hogy Ezt rajzold át, de maradjon meg az eredeti hát tulajdonsága!.

Strukturális referenciának egy utca sarkon álló faházat adtunk meg. Stílus referenciát most nem használtunk.

Az eredeti fénykép
Az eredeti fénykép

Az Adobe Firefly programot arra kértük, hogy alakítsa át ezt a házat tél verzióra. Legyen hó!

Az Adobe Firefly téli verziója
Az Adobe Firefly téli verziója

A program megtartotta a ház jellegzetességeit (bár a mellette lévő nem-faház is faház lett). A házat, utakat de még a fákat is beterítette hóval.

A következő kép esetében azt kértük, hogy a faház helyett legyen inkább téglaház.

A faházból tégla házat készítettünk
A faházból tégla házat készítettünk

Figyeljük meg, hogy a képen nem egyszerűen kicserélte a fát téglára. Nem olyan, mintha egy 3D programban textúrát cseréltünk volna. Megváltoztak az ablakok, az ajtók, és a környezetük is. Minden olyan, mintha ez a ház mindig is téglából épült volna.

Nézzük meg, miként néz ki a kép, ha ceruzarajzot kérünk.

A kész kép ezúttal is megtartotta az épület eredeti szerkezetét. Még a faház vonásai is látszanak!

A fenti példákban csak néhány rövid utasítást adtunk. Hosszabb utasításokkal megadhatunk olyat is, hogy milyen színű legyen a fal, az ablakok, milyen típusú téglát használjon, stb…

Példa 3 – Ceruzarajz átalakítása

Próbáljuk ki a fordítottját!

Ebben a példában egy mérnők egy képzeletbeli ház előnézeti rajzát készítette el. Ceruzával kb. 2 perc alatt rajzolta papírra. Tehát semmi digitális nem volt benne mielőtt lefotóztuk.

Egy képzeletbeli ház előnézeti képe - Ceruzarajz
Egy képzeletbeli ház előnézeti képe – Ceruzarajz

Elsőnek még csak a Strukturális referenciát használtuk. Utasításnak (prompt) pedig azt írtuk, hogy egy régi faház (old wooden house).

Adobe FIrefly generált kép - Régi faház
Adobe Firefly generált kép – Régi faház

A program megtartotta a vonalakat. A ház két emeletes lett, erkéllyel, ajtóval. És bár a középső hosszú üvegablak nem maradt meg, de valami nagyon hasonló lett. Még a középső ablakokat is kisebbre rajzolta, mint ahogy az eredeti rajzon is volt.

Kérjük meg a Firefly programot, hogy modern házat (modern house) rajzoljon.

Adobe FIrefly generált kép - Modern ház
Adobe Firefly generált kép – Modern ház

Mivel semmilyen más utasítást nem adtunk, így a program saját maga választott stílust. A színek kicsit érdekesek lettek. De az erkély, a középső nagy üveg ablak, a bejárat, de még a kis domb is a helyén van.

Stílus referencia

Most adjunk meg egy Stílus referenciát is!
Tehát azt mondjuk a programnak, hogy Ilyen házat szeretnénk.
A Midjourney szöveg-alapú MI rajzolót kértük meg, hogy rajzoljon egy referencia képet.

Midjourney generált kép amit referenciának használunk
Midjourney generált kép amit referenciának használunk

És itt is van az eredmény!

A struktúra referencia és a stílus referencia alapján készült kép
A struktúra referencia és a stílus referencia alapján készült kép

Ez a kép semmiben sem különbözik attól, mint amit egy építészeti programban rajzolnánk meg. Teljesen élethű, és nagyon látványos. Oda lehet adni a megrendelőnek, hogy ilyen házat tudunk készíteni.

Csakhogy mi nem dolgoztunk napokat a ház mérnöki rajzolásával, majd a renderelt kép elkészítésével. A ceruzarajz és a végleges kép között kb. 2 perc telt el.
Ráadásul nagyon könnyen tudjuk a stílust módosítani azzal, hogy egy másik képet mutatunk a mesterséges intelligenciának.

A stílus referenciaképek a Midjourney programban készültek. De ehhez is használhattuk volna az Adobe Firefly programot.

Belsőépítészet

A Strukturális és Stílus referenciák használatával nagyon gyorsan újragondolhatjuk a lakás belső kinézetét.

Mindehhez csak egy fénykép kell a szobáról (Ezt rendezd át!), és egy olyan, amit stílusnak lehet használni (Ilyen legyen!).

Warning!

Tipp!
Érdemes arra odafigyelni, hogy a mesterséges intelligencia esetleg nehezen ismeri fel a kép tartalmát. Az utasítás (prompt) megadásnál sokat tudunk segíteni a programnak a kép tartalmának értelmezésében is.

Pl. ha a referenciaképen egy hálószoba van ággyal, akkor az utasításba (prompt) mindenképpen írjuk bele az utasításba (prompt), hogy hálószoba (bedroom). Így a program tudja, hogy a kép közepén lévő nagy lapos valami ágy, nem pedig asztal.

Nappali újratervezése

Itt egy fénykép a nappali szoba egyik sarkáról

Nappali fénykép
Nappali fénykép

Referenciának egy elegáns modern nappali képét kértem a Midjourney programtól

Nappali referencia
Nappali referencia

Négy képet kaptunk eredménynek. Egyik jobb, mint a másik!

Firefly dolgozik
Firefly dolgozik

Végül ezt a képet választottuk.

Figyeljük meg, hogy a szoba fő vonalai nem változtak. Ennek oka, hogy a Struktúra Erősségét a maximumra állítottuk. Így a program nem cserélte le a foteleket, asztalokat. De még a párnákat sem! Csak a huzatot cserélte ki.
Kaptunk viszont egy új asztalt. Sütit is rajzolt nekünk a program!

Dolgozó szoba átrajzolása

Következőben a gyerekek dolgozószobáját rendezzük át. Itt MI legyen a talpán, ami kiismeri magát, hogy mi merre van!

Éppen ezért az utasításba pontosan megadjuk, hogy a képen egy dolgozó szoba van (working room), egy munka asztallal (working table), és egy könyvszekrény (bookshelf).

Dolgozó szoba fénykép
Dolgozó szoba fénykép

Stílus referenciának a Midjourney programban generáltam egy modern dolgozó szobát (modern working room).

c
Nappali átrajzolva

És itt is van az eredmény:

Dolgozó szoba újrarajzolva
Dolgozó szoba újrarajzolva

A mesterséges intelligencia megint szépen megtartotta a vonalakat. Nem változott a szekrény, csak át lett festve. Azzal, hogy megmondtuk, ott könyvespolc van, a program nem valami nagyon más dolgot akart odarajzolni.

Gyerekszoba átrajzolása

A következő példában a gyerekszobát adtuk meg Struktúra referenciaként. Mivel a gyerekszoba szó túlságosan szerteágazó jelentésű (azaz ott plüss elefánttól kezdve ottfelejtett zokniig bármi lehet), ezért utasításnak a hálószoba (bedroom) és a könyves szekrény (bookshelf) lett megadva.

Gyerekszoba fénykép
Gyerekszoba fénykép

Stílus referenciát ezúttal is a Midjourney programtól kértem. Az utasítást (prompt) a ChatGPT rakta össze arra a kérésre, hogy zöld, modern, technikai és cyber legyen.

Gyerekszoba referencia
Gyerekszoba referencia

Ebből a kettőből ezt a képet keverte ki az Adobe Firefly:

Gyerekszoba újrarajzolva
Gyerekszoba újrarajzolva

Összegzés

Az Adobe Firefly programmal egy meglévő képet (fotó, vagy rajz) referenciának használva könnyen és nagyon rövid alatt át tudunk rajzolni.

A Stílus referenciával pedig még az utasításokkal (prompt) sem kell sokat foglalkozni. Egyszerűen csak megmutatjuk a képet, hogy ilyet szeretnénk.

Használjuk bátran, kísérletezzünk vele. Időnként pedig nagyon jó ötletek kerülnek ki a mesterséges intelligencia képei közül.

PixelRita

PixelRita neked hogy tetszik?

Loading