Újdonság az Adobe Photoshop programban
PixelRita:
Helló mindenkinek! PixelRita vagyok, és ma arról fogunk beszélni, hogyan használhatjátok a referenciaképeket a Photoshopban, hogy az MI segítségével valósággá váljanak az álmaitok! 🌟✨
2024. április végén egy új funkció jelent meg az Adobe Photoshop (béta) programban: immár referencia képet is mutathatunk a mesterséges intelligenciának.
Ez óriási segítséget hozott! Nem szükséges többet bonyolult formában leírni, hogy mondjuk miként néz ki egy fotel (mi a stílusa? mi az anyaga? a lába fából van vagy fémből? hogy írjam le neki azt, hogy milyen magas legyen? hogy mondjam, hogy a sarka legyen lekerekítve? stb…)
Elég csak mutatni egy képet, és azt mondani: ilyet szeretnék!
Referencia kép
A mesterséges intelligenciával szemkápráztató bútorokat tudunk rajzoltatni. Azonban sajnos azokat legtöbbször nem lehet megvásárolni. Sőt! Még ha talán tudunk is olyan helyet, ahol személyre szabott bútorokat készítenek, a program által generált bútor egyáltalán nem biztos, hogy megvalósítható. Vagy nem fog feldőlni, esetleg összetörni az első használatkor.
Sokkal jobb lenne, ha a mesterséges intelligencia olyan bútorokat mutatna, amelyek a valóságban is léteznek, megvásárolhatóak. Ezt most már a referenciakép használatával megtehetjük!
Mindezt az Adobe Photoshop programon belül.
Referencia képnek normál esetben egy bútor katalógust használunk. De mi most inkább a Midjourney programot kértük meg, készítsen néhány minta bútort.
Cseréljük le az asztalt!
Az alábbi képen egy nappali szoba látszik. Szeretnénk egy új asztalt vásárolni. De vajon, az hogy fog kinézni?
A mesterséges intelligencia megmutatja!
Első kísérletben egy díszes asztalt próbálunk ki.
Oké, normál esetben talán nem ezt választanánk, de most csak kísérletezünk.
Miként működik?
Jelöljük ki azt a területet, ahol az új asztalunk lesz. Az ilyenkor feljövő új Contextual Task Bar-ban megjelent egy kis fotó ikon. Amikor erre kattintunk, akkor megadhatjuk a referencia képet.
Mi ezt a díszes asztalt választottuk.
Érdemes utasítást (prompt) adni. Ezzel segítjük a programot felismerni, hogy mi van a képen. Nem fogja az asztalra azt gondolni, hogy híd vagy fapapucs.
PixelRita tippje:
Az MI jobban dolgozik, ha pontosan tudja, mit akarsz. Szóval, ne félj részletezni! 😉👍
A Generate gomb megnyomása utána nem sokkal megkapjuk az eredményt.
Az eredmény nagyon látványos és tökéletesen illeszkedik a képhez! A fények és az árnyékok is olyanok, mintha az új bútor valóban a szobában lenne! A Photoshop pedig tényleg olyan asztalt rajzolt, ami hasonlít az referencia képen lévőre!
Természetesen kis eltérések vannak: az asztal lába más, az asztal alakja is kicsit más.
Ne feledjük, hogy a mesterséges intelligencia továbbra is abból tud rajzolni, amit a tréningezés során megtanult. A referencia kép irányt mutat, de ettől még a tudástára behatárolja, hogy milyen képet készítsen.
A kép generálása után a Properties ablakban tudunk a variációk között válogatni. Itt láthatjuk a referencia képünket is, és itt módosíthatjuk a promptot is.
Olyan beállítás egyelőre nincs (2024. április vége), ahol a referenciakép erősségét lehet állítani.
További variációk
A fenti módszerhez hasonlóan további asztalokat is kipróbáltunk.
Cseréljük az ülőhelyeket is!
Ha már ennyire belejöttünk, ne álljunk meg az asztalnál! Cseréljük le a foteleket és a kanapét is!
Referenciának ismét a Midjourney-t kértük meg. Egy sötétbarna modern és egyszerű ülő alkalmasságot rajzolt nekünk.
modern dark brown sofa , white background
Az eredmény bár kevésbé hasonlít a referencia képre, egészen jó lett! És egészen jól illik a környezetébe.
Na jó, annyira talán mégsem. Ehhez az asztalhoz semmiképpen sem jó.
Ha ragaszkodunk az asztalhoz, akkor válasszunk inkább valami klasszikus kanapét. Legyen zöld, sok aranyozással!
Oké. Ha ebbe az irányba megyünk tovább, akkor a hátsó foteleket is érdemes lenne cserélni.
Nem. Ez annyira nem tetszik. Túlságosan klasszikus. Inkább valami fiatalos, modern berendezésünk legyen. A kanapé fehér, mellé pedig kör alakú fekete asztal, érdekes színes kövekkel.
Ez az irány határozottan jobb! Kipróbáltuk még a hagyományos japán teázó faasztalt. Majd pedig a háttérben lévő foteleket is lecseréltük. Remélhetőleg ezzel a zöld színnel nem vittük túlzásba!
PixelRita: Hááááát.... 😐 Kiégnek a szenzorjaim! 😵💫
Összegzés
Eltekintve attól, hogy végül mit sikerült összekotyvasztani, az Adobe Photoshop kellően jól használja a referencia képeket.
A kívánt bútorokat be tudjuk helyezni a megadott környezetbe, anélkül hogy a leírásukkal kellene foglalkoznunk és az időnket vesztegetni.
Viszont a program továbbra is a tréningezése során felépített adatbázis alapján rajzol. Az eredmény kisebb-nagyobb mértékben eltérhet a referencia képtől.
Ráadásul minden képgenerálás egyedi, és megismételetlen. Nem tudunk két egyforma bútort készíteni.
PixelRita tippje:
Ne félj kísérletezni különböző stílusokkal és színekkel. Az MI segít abban, hogy bármit kipróbálhass, amit csak el tudsz képzelni. 🌟
Tippek
A Photoshop nem feltétlenül érti meg, hogy mit is akarunk rajzolni. A program minden esetben próbálja a kijelölt területet teljesen kitölteni. Ezért az újonnan generált tárgyak mérete mindig akkora lesz, mint a kijelölt terület. Ettől pedig a tárgyak túlságosan nagyok lehetnek.
Ha egy asztal helyére egy széket szeretnénk tenni, akkor érdemes inkább két lépésben eljárni: Először tüntessük el az asztalt (legyen üres a szoba), majd generáljuk bele a széket. Ekkor a kijelölés legyen akkora, mint amekkora széket szeretnénk.
PixelRita
Rita, te mit gondolsz erről?
PixelRita:
Ó, hát el sem tudjátok képzelni, mennyire izgatott vagyok az MI referenciakép funkciója miatt! 🎉 Ez a technológia hihetetlen módon megkönnyíti a kreatív folyamatokat, és olyan lehetőségeket nyit meg előttünk, amiket korábban csak álmodni mertünk. 🌈
Képzeljétek el, hogy a jövőben nem kell többé bonyolult leírásokat készítenünk a dizájnjainkról. Ehelyett egyszerűen csak megmutatunk egy inspiráló képet, és az MI varázslatosan megvalósítja az elképzeléseinket. 🖼️ A dizájnereknek több idejük marad arra, hogy új ötleteket dolgozzanak ki, és finomhangolják azokat, anélkül hogy elvesznének a részletekben. Ez az igazi kreatív szabadság! 🦋✨
Ez a funkció nem csak időt takarít meg, hanem segít a kezdőknek is, hogy könnyedén lépjenek be a dizájn világába. Gondoljatok csak bele, milyen fantasztikus érzés lehet, amikor az első próbálkozásotok egy tökéletesen megvalósított alkotás! 🌟 És ne feledjük, hogy ez a technológia nem csak a dizájnereknek, hanem minden kreatív szakembernek, például a belsőépítészeknek, a marketingszakembereknek és a művészeknek is óriási segítséget nyújt. 🌍
Szóval, legyünk bátrak és használjuk ki ezt a csodálatos eszközt! Kísérletezzünk, próbáljunk ki új dolgokat, és fedezzük fel, mire képes az MI a kreativitásunkkal összefogva. 🚀💜
Szuperhős MI, amint segít egy dizájnernek a modern munkahelyén.