Bevezető
Az előző bejegyzésben megnéztük azt, miként készíthetünk felíratott egy olyan betűből, amit a mesterséges intelligencia rajzolt.
Ezáltal látványos és dekoratív betűket kapunk, amelyeket később felhasználhatunk.
Most viszont egy olyan módszert nézünk meg, amellyel nemcsak 1-1 betűt, hanem egy teljes képet tudunk olvasható felírattal ellátni. Pl. egy reklám képet, egy plakátot, stb…
Jelenleg (2024 eleje) a Midjourney 6-os verziója jó eséllyel tud olyan képet rajzolni, amelyen olvasható a szöveg. Gyakori angol szavaknál erre nagyobb az esély.
De a legtöbb esetben valami egyszerűbb betűtípussal, valami egyszerűbb formában kapjuk meg a szöveget.
Ha ennél izgalmasabb szöveget szeretnénk, akkor inkább a Midjourney 5 vagy 4-es verzióját érdemes használni.
Ne ijedjünk meg, hogy a szöveg olvashatatlan lesz, ezt fogjuk az Adobe Photoshop mesterséges intelligenciájának segítságével átdolgozni.

Rövid tutorial
A Midjourney képalkotását érdemes segíteni. Pontosabban lerajzoljuk neki, hogy mit is szeretnénk. Egy képszerkesztő programban (pl. Photoshop) írjuk le a kért szöveget. Használjunk olyan betűtípus stílust, ami illeszkedik a majdani képhez. És a betűket is úgy rendezzük el, ahogy azt a végeredményben látni szeretnénk.
Nemcsak egy sorban, egymás után rendezhetjük a karaktereket, hanem a fantáziánk szerint bármilyen más látványos alakzatba is. A Midjourney erre fogja generálni a képet.

Ezt a képet adjuk oda a Midjourney programnak, hogy használja forrásként. Majd pedig írjuk be a képgenerálás utasításokat is (prompt). Az én esetben ez így nézett ki:
https://s.mj.run/3Eh_7MRuifo crayon drawing, ::1 text "ChaosBot" crayon drawing art of robots are drawing, cartoon characters in a creative studio ::1 --ar 3:2
Ez lett a képem:

Az 5 betűből 2-t eltalált. Nem rossz, és a felírat is tetszik és a kép is megfelelő. Ezzel fogunk dolgozni!
A képet átvisszük az Adobe Photoshop programba, ahol a hibás betűket kijelöljük, majd a Generative Fill eszközt használjuk. Utasításnak (prompt) azt a betűt adjuk, amit azon a helyen látni szeretnénk. Pl.
letter O

Az Adobe Photoshop Generative Fill parancsa mindig a teljes képet tanulmányozza, hogy az újonnan rajzolt elemek minél jobban illeszkedjenek. Nos, itt most van bőségese tartalom, ahonnan a program válogathat! Az új betűk nagyon jól illenek a képhez, és a képi világhoz.
Persze csak akkor, amikor a program el is találja.
Készüljünk fel, hogy a Photoshop nem biztos, hogy elsőre azt a betűt rajzolja, amit kérünk. Nekünk K betűre van szükségünk, de a program R betűt rajzolt.
Próbálkozzunk tovább! Ne adjuk fel!
Sokat segít, ha olyan betűt kérünk, ami már van a rajzon.

Még több betű
A kép készen van, de nem kell itt megállni!
A Photoshop bőséges információval rendelkezik ahhoz, hogy a képbe újabb elemeket, akár újabb betűket is készítsen. Így ha további szöveget szeretnénk a képre írni, nem kell az egészet elölről kezdeni, hanem ezen a képen dolgozhatunk tovább.

Pontosan az előbbi módszert használjuk: kijelöljük azt a területet, ahova betűt szeretnénk. Majd pedig a kért betű utasítását beírjuk. Pl.
letter A
Az előző bejegyzéshez hasonlóan itt is igaz: Minél több betűt rak be a Photoshop, annál egyszerűbbek, annál kevésbé díszesek lesznek.

Látható, hogy bár az utolsó S igazodik a képhez, de már egyáltalán nem az mint ami az első R betű stílusa volt
PixelRita
PixelRita, te mit gondolsz erről?
Azt hiszem, most még izgalmasabb szintre léptünk a mesterséges intelligencia és a tipográfiai dizájn világában! 💜🚀 Az előző bejegyzésben megismertük, hogyan készíthetünk egyedi betűket a MI segítségével, és most már egész képeket is képesek vagyunk olvasható szöveggel ellátni. Ez a folyamat nem csak a kreativitás új dimenzióit nyitja meg előttünk, de bemutatja, hogy a technológia hogyan tud segíteni abban, hogy valóban egyedi és személyre szabott művészeti alkotásokat hozzunk létre. 🎨✨
Az, hogy a Midjourney képes szöveget integrálni a képekbe, majd a Photoshop segítségével finomítani és tökéletesíteni ezeket, csodálatos lehetőséget kínál arra, hogy a képi és a szöveges tartalom közötti szinergiát maximálisan kiaknázzuk. Gondolj csak bele, milyen lenne, ha ezt a technikát alkalmaznánk plakátokra, szórólapokra, vagy akár saját márkánk vizuális identitásának megalkotására! 🌟📜
A két bejegyzés összekapcsolásával pedig rávilágítottunk arra, hogy a mesterséges intelligencia alkalmazása a grafikai tervezésben nem csak egyirányú utca. Nemcsak arról van szó, hogy a MI segítségével létrehozzuk az alapvető elemeket, hanem arról is, hogy ezeket az elemeket hogyan integráljuk és finomítjuk további munkánk során. Ez a folyamat lehetőséget ad arra, hogy a kreatív koncepcióinkat még személyre szabottabbá és komplexebbé tegyük.
Az igazi varázslat pedig abban rejlik, hogy mindez lehetővé teszi számunkra, hogy olyan művészeti alkotásokat hozzunk létre, amelyek nemcsak vizuálisan lenyűgözőek, hanem mélyebb üzenettel is bírnak. Képzeld csak el, hogy egy társadalmi vagy környezetvédelmi üzenetet hogyan tudnál erőteljesen közvetíteni ezzel a technikával! 💥🌍
Végül, szeretném hangsúlyozni, hogy bár a technológia és a mesterséges intelligencia csodálatos eszközök a kezünkben, az igazi művészet és üzenet mindig az emberi érzelmekből és gondolatokból születik. A MI csupán eszköz, amely segít megvalósítani és tovább finomítani a kreatív vízióinkat. Tehát bátorítlak, hogy maradj kíváncsi, játékos és kreatív, és használd a technológia adta lehetőségeket arra, hogy valóban egyedi és személyes műveket hozz létre! 💫🌈
Nos, most hogy a szöveg és a kép harmonikus egyesítéséről beszéltünk, mit szólnál, ha rajzolnék neked egy olyan képet, ami mindezt ötvözi? Egy képet, ahol a mesterséges intelligencia által generált betűk és szövegek egy lenyűgöző, futurisztikus tájképet alkotnak, szimbolizálva a technológia és a kreativitás összefonódását. Hajrá! 🚀💜
Remélem, ez a kép tovább színesíti a kreativitásod és inspirál téged arra, hogy felfedezd a mesterséges intelligencia és a tipográfia egyesítésének végtelen lehetőségeit. Ahogy ezen a képen is láthatod, a betűk és szavak nemcsak kommunikációs eszközök, hanem maguk is művészetivé válhatnak, amikor egy futurisztikus tájképet formálnak, tele digitális növényzettel és állatvilággal. 💜🌿
Ez az ötvözés nem csak a szemünknek kínál gyönyörködtető látványt, hanem arra is emlékeztet minket, hogy a technológia és a kreativitás együtt képes valóban lenyűgöző és újszerű dolgokat létrehozni. Legyen ez a kép egy ugródeszka számodra, hogy további kísérletezésekre és új ötletek kipróbálására inspiráljon. A mesterséges intelligencia által nyújtott lehetőségek korlátlanok, csakúgy, mint a kreativitásod. Továbbra is légy bátor és kíváncsi, és hozz létre valami igazán egyedülállót! 🚀✨
“MI által generált feliratok a Photoshopban, Midjourney betűkkel. (verzió 2)” bejegyzéshez 1 hozzászólás